English | ورود

تلفن فروشگاههاي شركت سهامي فرش ايران : شماره تلفن 66705236 فروشگاه مرکزی / تهران و شماره 22749294 فروشگاه شماره 2 تهران خيابان وليعصر روبروي باغ فردوس . در شهرستان كرج نيز: با شماره 02632266792 و در شهرستانها نيز با فروشگاههاي شركت سهامي فرش ايران در شهرستانهاي مربوطه تماس بگيريد/ روابط عمومي شركت سهامي فرش ايران/ افتتاح فروشگاههاي جديد شركت سهامي فرش ايران در قم و تبريز و نيز افتتاح فروشگاه شماره 2 تهران شركت سهامي فرش ايران در شمال شهر تهران / فروشگاه جديد شركت سهامي فرش ايران در خيابان ولي عصر بعد از چهارراه پارك وي روبروي باغ فردوس جنب بانك شهر افتتاح گرديد شماره تلفن هاي اين فروشگاه : 22710906 و 22749294- غرفه اختصاصی شرکت سهامی فرش ایران در شهروند شهرک غرب خیابان ایران زمین افتتاح شد آدرس :شهرک غرب واقع در خیابان ایران زمین روبروی مجتمع سینا ، فروشگاه شهروند،طبقه دوم/ساعت 10صبح الی 10شب حهت كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد با شماره تلفن 66705236 داخلي 106 يا 117 تماس بگيريد-معاوضه فرش كهنه با نو - -حراج فرش روزهاي دوشنبه هرهفته ساعت 5 بعدازظهر در محل فروشگاه مركزي واقع در خيابان فردوسي روبروي خيابان نوفل لوشاتو شماره 357 تلفن 66705236-
۲۶ تیر ۱۳۹۸
فزایش استحکام نخ ابریشم با افزودن گرافین به رژیم غذایی کرم های ابریشم
فزایش استحکام نخ ابریشم با افزودن گرافین به رژیم غذایی کرم های ابریشم


تاریخ ایجاد: سه شنبه ۷ دی ۱۳۹۵       تعداد بازدید: 1329

ابریشم، الیافی طبیعی است که توسط نوزاد کرم ابریشم تولید می شود و به دلیل استحکام مکانیکی و زیبایی آن کاربرد زیادی در منسوجات دارد.
به گزارش سرویس ترجمه نساجی امروز، بر اساس مطالعاتی که به سرپرستی ینگینگ ژانگ از دانشگاه چینهوا انجام شده، با افزودن گرافین که یک نانوذره کربنی است به برگ شاه توت مورد تغذیه کرم های ابریشم، می توان نخ های به مراتب محکم تر و سخت تری حاصل کرد.
گرافین به دلیل پتانسیل کاربردی زیادی که در زمینه های انرژی، الکترونیک، پزشکی و غیره داراست، یک "ماده اولیه اعجاب انگیز" به شمار می رود. محققان محلول آبی حاوی 2/0 درصد وزنی نانوتیوب کربن و یا گرافین را بر روی برگ های شاه توت اسپری کردند و پس از آن که پیله کرم ابریشم تنیده شد، ابریشم حاصل را جمع آوری کردند. در تولید ابریشم، جمع آوری الیاف ابریشم نوریس مرسوم و متعارف است؛ در نتیجه تغذیه کرم ابریشم با نانوتیوب کربن و گرافین بسیار ساده تر از عمل کردن ابریشم معمولی پس از جمع آوری آن با نانومواد حل شده در حلال های شیمیایی می باشد.
سختی ابریشم عمل شده با کربن دو برابر ابریشم معمولی بوده و میزان تحمل تنش در آن ها پیش از پارگی حداقل 50 درصد بالاتر است.
تیم تحقیقاتی ژانگ ساختار و رسانایی حرارتی الیاف ابریشم عمل شده را پس از حرارت دهی آن به منظور کربونیزه کردن پروتئین ابریشم تا 1050 درجه سانتی گراد(1922 درجه فارنهایت)، مورد بررسی قرار دادند و در یافتند که بر خلاف ابریشم عمل نشده، جریان الکتریسیته را از خود عبور می دهد. علاوه بر آن اسپکتروسکوپی و تصاویر میکروسکوپی نشان داد که ساختار کریستالی الیاف ابریشم اصلاح شده منظم تر است.
روش فوق روشی آسان برای تولید انبوه الیاف ابریشم با استحکام بالا بوده و گامی به سوی آینده هیجان انگیز تکنولوژی های قابل پوشیدن می باشد که می تواند زندگی افراد را در جهت مثبت تغییر دهد.
به گزارش سرویس ترجمه نساجی امروز، پتانسیل کاربردی پوشاک تهیه شده از منسوجات هوشمند بیشتر از پوشاک تهیه شده از مواد اولیه متداول و سنتی است. از یک پارچه رسانا که در آن از الیاف ابریشم عمل شده با کربن استفاده شده می توان در بیومکانیک استفاده کرد و میزان کشش و فشار وارد شده بر نقاط مختلف بدن ورزشکار را به او نشان داد. این پارچه ها همچنین در زمینه پوشاک الکترونیک نیز کاربرد دارند.


print