امروز : جمعه ۱۰ بهمن ۱۳۹۳   آخرين به روز رساني :  دوشنبه ۲۹ دي ۱۳۹۳  كاربر :ميهمان    

منبع :: ايسنا       تاريخ درج مطلب :: يکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۱
سومین جشنواره فروش فرش دستباف، ‌بهمن ماه امسال در 23 استان کشور با شعار "هر فروشگاه، یک نمایشگاه" برگزار خواهد شد

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، محمد‌باقر آقا‌علیخانی، رئیس مرکز ملی فرش ایران، ‌درباره جشنواره فروش فرش دستباف اعلام کرد: با استقبال ستاد برگزاری این جشنواره و بر اساس تصمیم گیری فعالان حوزه فرش، سومین جشنواره فروش فرش دستباف امسال از 22 بهمن آغاز خواهد شد و پس از یک ماه در 22 اسفند به کار خود پایان خواهد داد.

وی خاطر‌نشان کرد: با توجه به آنکه توسعه هنر - صنعت فرش دستباف ایرانی از مهم‌ترین برنامه‌های مرکز ملی و دیگر فعالان این حوزه است و حدود 35 درصد تولیدات فرش به فروش داخلی می‌رسد، مرکز ملی فرش تصمیم بر اجرای چنین جشنواره‌ای گرفت تا بتواند فروش فرش و تقاضای بافت آن را افزایش دهد.

معاون وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت با اشاره به اینکه همچون سال های گذشته شعار این جشنواره هم «هرفروشگاه،‌یک نمایشگاه» است، اظهار داشت: مهم‌ترین و والاترین هدف برگزاری این جشنواره آشتی دوباره مصرف‌کنندگان داخلی با این کالای ارزشمند ایرانی است.

آقا‌علیخانی در ادامه با اشاره به اینکه دسترسی آسان هر فردی به بازار فرش دستباف در این جشنواره مهیا است، یادآور شد: اهداف دیگری که در برگزاری این جشنواره پیگیری می‌شود شامل بهبود و تقویت بازار داخلی فرش دستباف،‌ افزایش تقاضا برای تولید و خرید این کالای ارزشمند، ایجاد اطمینان‌خاطر برای مصرف‌کننده، مشارکت مسؤولان استانی و نهادهای شهری و حمایت آنها از فرش، مشارکت فروشندگان در طرحی بدون تحصیل هزینه‌های جانبی فرش مانند حمل‌و‌نقل، اجاره غرفه و ... است.

رئیس مرکز ملی فرش ایران افزود: در همین راستا مکاتباتی با استان‌های مختلف جهت انجام تبلیغات، جذب مشارکت کنندگان و برگزاری هرچه بهتر این جشنواره صورت گرفته است و بر اساس همین مکاتبات، تعاملاتی با استان‌ها به‌وجود آمده است که قسمتی از بودجه برگزاری این جشنواره را مرکز برای هر 23 استان تامین کند و مابقی توسط استانداری‌ها و از منابع استانی تامین شود.

وی ویژگی این جشنواره را که موجب اطمینان خاطر مشتری می‌شود، چنین برشمرد: هر فردی که در این جشنواره فرش و یا هر بافته دیگری خریداری می‌کند به‌ازای آن فاکتور معتبری از فروشگاه که توضیحات کامل فرش در آن قید شده و مبلغ ذکر گردیده دریافت می‌کند همچنین فرش‌هایی که در این جشنواره به‌فروش می‌رسند،‌ دارای شناسنامه مخصوص فرش هستند که در پشت کالا نصب می‌شود، بنابراین موارد یاد شده باعث می‌شود تا خریدار با اطمینان خاطر بهتر و بیشتری خرید کند.

آقاعلیخانی گفت: فرش های خریداری شده در صورت عدم رضایت مشتری تا 72 ساعت قابل عودت هستند.

وی با اشاره به ضرورت داشتن تبلیغات برای جذب خریداران به این جشنواره تصریح کرد: تهیه تیزر تبلیغاتی این جشنواره، پخش تیزر جشنواره از شبکه های ملی، طراحی پوستر، تابلوی مشارکت در جشنواره و تابلو اطلاع‌رسانی به خریداران توسط مرکز ملی فرش ایران صورت خواهد گرفت.

Label